Kurs podstawowy

Osoby chcące zacząć swoją przygodę z surfingiem szkolone są zawsze przez doświadczonych instruktorów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każdego dnia dobieramy odpowiedni spot do aktualnie panujących warunków. Nasza firma zapewni Ci również niezbędny sprzęt.

Teoria

Omówienie sposobu zachowywania się fal oraz ich rodzaje, podstawy sprzętu surfingowego, zasady bezpieczeństwa na wodzie, kultura na spocie, Surfingowe Prawo Drogi, specyfika różnych spotów oraz omówienie metod przechodzenia przez fale. Zajęcia odbywają się na plaży oraz w formie wykładów.
 

Praktyka

Omówienie oraz praktyka na sucho wstawania na desce, przechodzenia przez pianę, odpowiednie ustawienie się na desce oraz rozstaw nóg. Ćwiczenia w wodzie na odpowiednie siedzenie na desce, czytanie fal, łapanie otwartych fal, podstawowe techniki skrętów oraz płynięcia w poprzek fali. Wszystkie ćwiczenia wykonywane w aspekcie bezpieczeństwa na wodzie oraz kultury surfingowej.

Kurs podstawowy

Kurs doszkalający

Na etapie kiedy jesteś już samodzielny w wodzie, powinieneś wziąć udział w kursie doszkalającym, dzięki któremu będziesz w stanie w znacznej mierze kontrolować swoje zachowanie na fali, co w efekcie doprowadzi do dużo większej satysfakcji z surfingu. Instruktor skoryguje Twoje błędy, oraz da Ci porady, które poprawią jakość Twojego surfingu.

Teoria

Analiza błędów za pomocą zdjęć oraz nagrań z sesji, poprawienie podstawowych błędów: pozycji oraz pracy ciałem, a także odpowiednie ułożenie na desce podczas łapania fal i płynięcia. Dopasowanie odpowiedniej deski do aktualnie panujących warunków oraz parametrów ciała, przedstawienie różnic w różnych rodzajach desek oraz finów.
 

Praktyka

Nauka wygenerowania większej mocy, kontroli oraz szybkości podczas płynięcia na fali, nauka „duck dive”, szlifowanie umiejętności „czytania” i łapania odpowiednich fal, korygowanie oraz nauka bottom turnów, a także dynamicznych zakrętów na fali połączone z odpowiednią pozycją na desce. Nauka pewniejszego oraz bardziej zwinnego pływania w odpowiednim miejscu na różnego rodzaju falach.

Kurs doszkalający